לשון הרע באינטרנט – מה החוק קובע בנושא?

לשון הרע באינטרנט

חוק איסור לשון הרע קובע כי פרסום דבר כלשהו אשר יכול לפגוע באדם אחר הוא בגדר לשון הרע, קראו באתר זה. מדובר על דברים שיכולים לפגוע במקצוע של האדם, בכבוד שלו ועוד. כל דבר שלילי שמתייחס לתכונה שלילית כלשהי של אדם או לחייו האישיים, אשר יכול לפגוע באדם הוא עילה לתביעת לשון הרע. אולם, כאשר מדובר על האינטרנט, לא פעם ישנם דברים שמתפרסמים שעל אף שהם בעלי אופי שלילי אודות אדם, חברה או כל גוף אחר, לא ניתן לתבוע בגין לשון הרע בשל הדברים הללו.

לשון הרע באינטרנט- במה מדובר?

האינטרנט הוא כלי יעיל מאוד עבור לא מעט צרכים. האינטרנט תופס מקום משמעותי בחייהם של רבים כיום. עידן האינטרנט יוצר לא פעם בעיות הנוגעות להוצאת לשון הרע או לחילופין הוצאת דיבה. מצד אחד, הרשת מהווה את המרחב לחופש הביטוי ומאפשרת לכל אדם להביע את דעותיו באופן אנונימי או באופן גלוי. לא מעט אנשים אשר בוחרים לפרסם פרסומים שליליים אודות אחרים באופן אנונימי, מסירים מעצמם את האפשרות שיתבעו אותם בגין לשון הרע באינטרנט. מכיוון שהרשת מביאה עימה חשיפה משמעותית מאוד לכל פרסום שלילי, לא פעם תביעה תוגש כנגד הפלטפורמה שבה פרסם גולש אנונימי פרסום כלשהו שפגע באדם אחר כגון: פורומים ברשת, בלוגים ועוד. תביעת לשון הרע ברשת היא תביעה שניתן לזכות בה כיום גם מבלי להוכיח את הנזק אשר נגרם לאדם בגין אותו פרסום שלילי ברשת וזאת בשל העובדה שלשון הרע ברשת עלול לפגוע בצורה רצינית מאוד בכל אדם, בשל היקף החשיפה שהפרסום מקבל.

על מנת לזכות בתביעת לשון הרע ברשת, חשוב מאוד לפנות לעורך דין מקצועי ומנוסה העוסק בתחום זה, אשר יסייע לכם בהגשת התביעה על כל מה שכרוך בה.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

כתוב/כתבי תגובה